Powered by Smartsupp
Zjednodušený piktogram – obrysy štetín zubnej kefky so zubnou pastou

Dentálna hygiena

Sme jedna z prvých zubných ambulancií na Slovensku, ktorá prešla na revolučný postup dentálnej hygieny GUIDED BIOFILM THERAPY.

Dentálna hygienička drží v rukách model zubného chrupu a zubným nástrojom kontroluje chrup.
Profesionálnu dentálnu hygienu by mal každý človek absolvovať aspoň dvakrát do roka. Častosť návštev u dentálneho hygienika závisí od stavu v ústnej dutine. U ľudí s parodontitídou a detí s vysokým rizikom vzniku zubného kazu sa odporúčajú častejšie návštevy.  
Nakreslená postava ženy, kde ku každej časti tela vedie popisok, aké všetky choroby môe spôsobiť neliečená infekcia v tele.
Čo všetko môže spôsobiť infekcia v ústnej dutine.

Naše ústa používame niekoľkokrát do dňa na konzumáciu stravy a nápojov, rozprávanie a dýchanie. Nie vždy sa však o nich staráme tak, ako by sme mali. Zanedbaná starostlivosť o ústnu dutinu môže mať pritom aj fatálne následky. Ústa sú  totiž vstupnou bránou do celého ľudského organizmu. Mnohé štúdie dokazujú, že infekcia, ktorá vzniká v ústach práve nedostatočnou starostlivosťou (nesprávnou ústnou hygienou a zlými stravovacími návykmi) sa šíri do celého tela a ovplyvňuje tak naše celkové zdravie.

Jedno sedenie u nás trvá približne jednu hodinu. Všetko záleží od stavu, v akom k nám pacient príde.

Sedenie pozostáva z vyšetrenia, motivácie, inštruktáže, odstránenia zubného kameňa a biofilmu (zubného plaku), pigmentácií a následnej remineralizácie zubov.

V rámci dentálnej hygieny je u nás pieskovanie zubov prostredníctvom metódy AIR-FLOW® samozrejmosťou a je zahrnuté už v cene dentálnej hygieny.

Používame najpokročilejšiu technológiu a najjemnejšie prášky. Vo svojich ústach cítite iba príjemný a zároveň však veľmi účinný prúd vody.

Sme jedna z prvých zubných ambulancií na Slovensku, ktorá prešla na revolučný postup ošetrenia, takzvaný GUIDED BIOFILM THERAPY (skrátene „GBT“), ktorý spája vysokú efektivitu, precíznosť a jemnosť.

V kolečku je zobrazených 8 krokov dentálnej hygieny podľa Guided Biofilm Therapy.
8 krokov dentálnej hygieny revolučným postupom Guided Biofilm Therapy.

Profesionálna dentálna hygiena:

  1. Vyšetrenie
  2. Motivácia a inštruktáž
  3. Odstránenie biofilmu (zubného povlaku) a pigmentácií prostredníctvom pieskovania – AIR-FLOW®
  4. Odstránenie zubného kameňa
  5. Remineralizácia prostredníctvom kalcium-fosfátových prípravkov s obsahom fluoridov (poprípade remineralizácia prostredníctvom laku za príplatok).

Darček – každý pacient od nás v cene dentálnej hygieny dostane zubnú kefku a vzorku zubnej pasty, ktoré sú vybrané podľa jeho potrieb.

1. Vyšetrenie

Súčasťou základného vyšetrenia je kontrola stavu zubov, ďasien a slizníc. Na posúdenie stavu zubov a ďasien potrebujeme mať k dispozícii röntgenové vyšetrenie, ktoré vieme vykonať aj v našej ambulancii.

Aby sme zistili príčinu vzniku Vašich problémov je potrebné vykonať aj takzvané preventívne vyšetrenie. Prvým krokom je detekcia (zafarbenie) povlaku, ktorá slúži na našu kontrolu. Musíme si byť istí, že sme z ústnej dutiny odstránili všetko, čo tam nepatrí a zároveň Vám v ďalšom kroku môžeme ukázať miesta, na ktoré by ste mali klásť väčší dôraz pri čistení zubov.

Vyšetrenie stravovacích návykov je nevyhnutné predovšetkým u detí a pacientov s problémami so zubným kazom. U pacientov užívajúcich lieky ovplyvňujúce slinu, alebo s problémom so suchými ústami, vieme vyšetriť aj parametre sliny. Na základe týchto vyšetrení Vám dentálny hygienik vie povedať, aké veľké je riziko vzniku ochorenia vo Vašich ústach a stanoviť plán liečby šitý na mieru.

2. Motivácia a inštruktáž

Podľa výsledkov vyšetrení Vám vysvetlíme, čo sa deje vo Vašich ústach a akým spôsobom môžete tento stav zlepšiť. To znamená, ako by bolo dobré zmeniť stravovacie návyky a pitný režim, akú zubnú pastu, či ústnu vodu by ste mali používať.

Keďže jednou z  príčin ochorení v ústnej dutine je biofilm (zubný povlak), v rámci inštruktáže Vám ukážeme, ktorá technika čistenia zubov je pre Vás najvhodnejšia. Vyberieme vhodnú zubnú kefku, pomeriame Vám medzizubný priestor a určíme správnu veľkosť medzizubnej kefky. V neposlednom rade ukážeme aj techniku pri používaní zubnej nite. V rámci inštruktáže máte u nás jedinečnú možnosť vyskúšať si aj elektrickú zubnú kefku Oral-B iO prostredníctvom tzv. TEST DRIVE.

3. Odstránenie biofilmu (zubného povlaku) a pigmentácií

Dva pohľady na detský chrup – prvý s povlakom na zuboch a pigmentáciou, druhý po vyčistení dentálnou hygienou – biele zuby bez náznaku nečistôt.
Odstránenie pigmentácií u 3-ročného pacienta.

V našej zubnej ambulancii je samozrejmosťou, že každý pacient v rámci dentálnej hygieny absolvuje aj takzvané „pieskovanie zubov“ prostredníctvom metódy AIR-FLOW®.

Táto metóda umožňuje efektívne vyčistenie zubov od zubného povlaku a pigmentov nielen z ich povrchu, ale aj z medzizubných priestorov. Na zvýšenie účinnosti liečby pri parodontitíde máme k dispozícií najmodernejšiu metódu detoxikácie koreňa – PERIOFLOW® technológiu („podďasnové pieskovanie“).

Používame pri tom najjemnejšie prášky, takže pacient cíti iba teplý prúd vody, ktorý mu pracuje v ústach.

4. Odstránenie zubného kameňa

Zubný kameň u nás odstraňujeme najprecíznejším a najšetrnejším ultrazvukovým prístrojom PIEZON® s NO PAIN® technológiou od švajčiarskej firmy EMS. Ak je to nutné, zubný kameň dočistíme pomocou ručných nástrojov – škrabiek a kyriet.

Používame špeciálne upravené ručné nástroje, ktoré nie je potrebné brúsiť a sú dlhodobo ostré, čo zabezpečuje dokonalé odstránenie zubného kameňa z povrchu zubov.

5. Remineralizácia

Po každom profesionálnom odstránení biofilmu a nánosov zubného kameňa je potrebné doplniť minerály na povrchu zubov. Na to používame remineralizačné preparáty, ktoré posilňujú zubnú sklovinu a zabraňujú citlivosti zubov.

Nami aplikované kalcium-fosfátové prípravky s obsahom fluoridov, na rozdiel od iných, zabezpečia aj hĺbkovú remineralizáciu skloviny. Deťom s rizikom vzniku zubného kazu a dospelým s citlivými krčkami sa odporúča remineralizácia prostredníctvom vysokokoncentrovaných fluoridových lakov práve v kombinácii s kalcium-fosfátovými zložkami.

Remineralizácia prostredníctvom týchto lakov je dostatočne účinná zhruba 3 mesiace od profesionálnej aplikácie.

Prístroj EMS PROFYLAXIS MASTER

Prístroj EMS PROFYLAXIS MASTER – AIR-FLOW®, PERIOFLOW®, PIEZON®

Jedná sa o najdokonalejší externý pieskovač, ktorý umožňuje dokonalé a bezbolestné ošetrenie v rámci dentálnej hygieny.

Je neinvazívny, nepoškodzuje tvrdé zubné tkanivá, implantáty, korunky, zubné strojčeky a ani mäkké tkanivá ako sú sliznice, jazyk, pery a pod.

Ošetrenie týmto prístrojom je príjemné, pretože pri práci v ústach cítite len prúd teplej vody a miernu sladkú chuť. To je zabezpečené vďake patentovanej technológii práškov PLUS na báze erytritolu. Táto zložka patrí medzi alkoholové cukry a je na prírodnej báze. Dokáže priaznivo ovplyvňovať mikrobióm (baktérie) v ústnej dutine.

Disponujeme troma takýmito prístrojmi, takže pokiaľ ste trojčlenná rodina, vieme Vás ošetriť naraz a nemusíte sa navzájom čakať v čakárni.

Prášky PLUS na báze erytritolu

Cena:

Dieťa (podľa veku)

20 € – 40 €

Dospelý (podľa stavu)

od 45 €

* Ceny sú uvedené pre pacientov so zdravotným poistením v rámci Slovenskej republiky

Dlhovlasé dievča s úsmevom a peknými zubami
Nechajte sa ošetriť študentmi
študijného programu Dentálna hygiena Prešovskej univerzity

Pomôžte pri vzdelávaní študentov

Cena dentálnej hygieny pri ošetrení študentmi dentálnej hygieny je 15 € dieťa a 25 € dospelý
*v cene je zahrnutá aj RTG snímka podľa potreby

Viac informácií

Hodnotenie od Vás

Ďakujeme za všetky Vaše ohlasy. Vážime si ich.